GLOBAL SAVUNMA 4 YAŞINDA

May 16, 2023 - 00:22
 0  110
GLOBAL SAVUNMA 4 YAŞINDA

Türkiye’nin seçkin yazar ve akdemisyenlerini yazar kadrosunda bulunduran, Strateji, Güvenlik, Savunma Sanayii, Enerji vd. konularda referans dergi konumunda bulunan Global Savunma Dergisi 4. Yılını yazarlarının katıldığı bir yemekte kutladı.

4.Yıl kutlamasına Dergimizin de kıymetli bir yazarı olan Kalecik Belediye Başkanı Av. Dr. Duhan Kalkan ev sahipliği yaptı. Çok değerli yazar heyetimizi, 1902 yılında Sultan Abdulhamid Han zamanında yapılan ve redif binası olarak kullanılan Belediye Binasında karşılayan sn. Kalkan, yazarlarımızı Kalecik’te ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Kahve ikramının ardından, Roma Döneminden, Selçuklulara, Osmanlı Döneminden Cumhuriyete geniş bir kültürel mozaike sahip tarihi eserlerin bulunduğu belediye binası bahçesinde Kalecik’in tarihinden bahseden sn. Başkan, daha sonra Bizans Tekfuru’nun kızına çeyiz olarak hediye edildiği bilinen Kalecik Kalesi’nden şehri tanıttı. Stratejik bir konumda ve hakim bir tepede bulunan Kalecik Kalesi’nin Anadolu’dan İstanbul’a tarihi bir lojistik ve ikmal hattında bulunan Kalecik’in güvenliğinin sağlanmasında çok önemli bir yere sahip olduğu belirtildi.

Keyifli bir akşam yemeğinde, Genel Yayın Yönetmenimiz Mürselin Tan katılımlarından dolayı tüm yazarlarımıza teşekkür etti. Global Savunma Dergisi’nin dört yılda katettiği yoldan ve başarılarla dolu kısa tarihinden bahsedilen yemekte yazarlarımız söz alarak bugüne değin yapılan çalışmalardan ve bundan sonraki dönemde yapılması arzu edilen faaliyetlerden bahsederek organizasyondan dolayı şükranlarını iletti. Gecenin sonunda değerli katkılarından dolayı Kalecik Belediye Başkanı Av.Dr.Duhan Kalkan’a Genel Yayın Yönetmenimiz Mürselin Tan tarafından plaket takdim edildi.

What's Your Reaction?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow

Dr. Ömer Faruk TUNÇBİLEK 1988 yılında Ankara’da doğan Ömer Faruk TUNÇBİLEK 2010 yılında Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği (İngilizce) bölümünden mezun olmuştur. Lisansüstü çalışmalarını Ankara Üniversitesi’nde Yenilenebilir Enerji alanında tamamlayarak 2021 yılında doktor unvanını almaya hak kazanmıştır. İş hayatına 2010 yılında Bosna-Hersek’te bir enerji firmasında proje mühendisi olarak başlamıştır. Bir süre Çin Halk Cumhuriyeti’nde bu firmanın üretim hattında gözlemci/denetçi olarak bulunmuştur. Askerlik vazifesinin ardından 2012 yılında AB Kırsal Kalkınma Ajansı’nda (IPARD) çalışmaya başlamış ve 2015 yılı itibariyle Yenilenebilir Enerji Projelerinden Sorumlu Uzman olmuştur. Avrupa Birliği hibelerinin Türkiye’de yenilenebilir enerji projeleri için kullanımında ve EPDK Lisanssız Elektrik Üretim Yönetmeliği Mevzuatlarının hazırlanmasında etkin rol almıştır. 2018 yılında Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı’nın ilan ettiği sınavı kazanmış olup halen bu kurumda muhtelif projelerde proje yöneticisi olarak görevine devam etmektedir.